Szczotkowanie ciała na sucho to trend, który w ostatnich latach zyskał wiele zwolenników. Nie tylko pozwala ograniczyć ilość stosowanych kosmetyków, ale również poprawić kondycję skóry. Jak należy szczotkować ciało, jaką wybrać szczotkę i czy warto później stosować balsam – na te pytania odpowiemy w naszym artykule.
Spis treści:
Co daje szczotkowanie na sucho?
Jak długo powinno trwać szczotkowanie na sucho?
Szczotkowanie na sucho – jak często?
Po jakim czasie widać efekty szczotkowanie na sucho?
Jak szczotkować ciało?
Czy po szczotkowaniu na sucho używać balsamu?
Co daje szczotkowanie na sucho?
Szczotkowanie na sucho to przeciwieństwo masażu z użyciem olejków, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Nie stosujemy do niego żadnych kosmetyków. Regularne wykonywanie tego zabiegu przynosi wiele korzyści dla wyglądu skóry, dlatego warto poświęcić mu kilka minut dziennie. Jakie są korzyści szczotkowania na sucho:
- Poprawa ukrwienia skóry,
- Usunięcie martwego naskórka,
- Zniwelowania wrastających włosów, w szczególności po goleniu,
- Ujędrnienie skóry,
- Redukcja cellulitu i rozstępów,
- Zmniejszenie obrzęków,
- Przywrócenie zdrowego kolorytu skóry,
- Wygładzenie skóry.
Dodatkowo suche szczotkowanie pozwala ciału się zrelaksować i odprężyć, dlatego wiele osób wykonuje je przed wieczorną kąpielą.
Jak długo powinno trwać szczotkowanie na sucho?
Szczotkowanie na sucho najlepsze efekty przyniesie, jeśli będzie wykonywane regularnie. Wystarczy przeznaczyć na to 5-10 minut dziennie lub jeśli masz wrażliwą skórę, to co drugi dzień. Nie bez znaczenia jest także rodzaj szczotki, jakie użyjesz. Należy sięgnąć po tą, która jest wykonana z naturalnego włosia. Nie ma znaczenia czy będzie ona na krótszej czy dłuższej rączce. Ważne, aby łatwo było ją trzymać i wykonywać ruchy po skórze.
Szczotkowanie na sucho – jak często?
Wiele osób zastanawia się, jak szczotkować na sucho, aby efekty były najlepsze. Tak, jak już wspomnieliśmy, zaleca się raz dziennie wykonywać tę czynność, jednak doskonale wiemy, że nie każdy jest tak systematyczny. Jeśli wykonujemy między czasie również inne zabiegi, jak np. peelingi, endermologię czy inne zabiegi kosmetyczne, warto szczotkować skórę w pozostałe dni.
Warto wiedzieć, że nawet szczotkowanie raz czy dwa razy w tygodniu przyniesie pozytywne rezultaty, które można szybko zauważyć na skórze, dlatego jeśli nie jesteś regularna to Twoje ciało będzie lepiej wyglądać, jednak na mocny efekt musisz poczekać dłużej.
Po jakim czasie widać efekty szczotkowanie na sucho?
Doskonale wiadomo, że regularne wykonywanie szczotkowania na sucho przyniesie efekty. Pierwsze można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Skóra będzie lepiej ukrwiona, gotowa na kolejne kroki pielęgnacyjne. Z każdym dniem ciało będzie bardziej jędrne, skóra bardziej elastyczna. Każdy kto choć raz wykonał szczotkowanie na sucho, zauważa efekty i kontynuuje ten rytuał.
Początkowo należy przyzwyczaić skórę do nacisku szczotki, dlatego powinna być ona delikatniejsza. Z czasem można sięgnąć po taką, która mocniej będzie oddziaływać na powierzchnię skóry.
Jak szczotkować ciało?
Sposób szczotkowania ciała jest bardzo istotny. Ruchy powinny być długie, wykonywane od stóp, kierując się ku górze. Warto dostosować do siebie stopień nacisku albo rodzaj szczotki. Szczotkowanie należy rozpocząć od delikatnych ruchów, a z czasem można mocniej docisnąć skórę. Zbyt mocny nacisk może sprawiać ból, a z reguły jest to zabieg przyjemny. Kierunek szczotkowania na sucho brzucha powinien być kolisty, wokół pępka, zgodny z wskazówkami zegara.
Szczotkowanie można wykonywać na całym ciele. Również na stopach, szyi czy piersiach. Należy pamiętać, aby unikać pieprzyków i znamion, ponieważ można je naruszyć. Jak wiemy, masaż powinien trwać ok.5-10 minut, które najłatwiej znaleźć przed wieczorną kąpielą lub prysznicem. Jeśli natomiast jesteś zwolenniczką porannego mycia, możesz szczotkować ciało po przebudzeniu.
Czy po szczotkowaniu na sucho używać balsamu?
Wiele osób nie wie, czy szczotkowanie na sucho powinno być przed czy po myciu, a jest to bardzo istotna kwestia. Zadaniem tego rodzaju masażu jest detoksykacja skóry i stymulowanie układu limbicznego. Dodatkowo szczotkowanie uspokaja, koi, a jednocześnie dodaje energii. Dzięki temu, że po nim skóra jest rozgrzana, to lepiej absorbuje składniki aktywne zawarte w kosmetykach naturalnych. Warto wtedy sięgnąć po odpowiedni balsam do ciała.
Jeśli potrzebujesz nawilżenia skóry i lubisz owocowe nuty zapachowe to polecamy naturalny arbuzowy balsam do ciała. Ma w pełni naturalny skład, dobrze się wchłania i pozostawia skórę miękką i gładką. Dla osób, które wolą bardziej treściwe konsystencje, które ujędrniają i odżywiają skórę powinny wypróbować balsamu do ciała i rąk na bazie oleju konopnego. Sprawdzi się u osób, których skóra potrzebuje regeneracji, silnego odżywienia i uelastycznienia.
Balsam należy nałożyć po szczotkowaniu i kąpieli i odczekać kilka minut, aby się dobrze wchłonął. Dopiero po tym czasie można się ubrać. Kosmetyk dobrze nakładać kolistymi ruchami, delikatnie masując skórę. Można również sprawdzić, który kosmetyk najlepiej będzie oddziaływał na skórę, testując próbki kosmetyków z olejem konopnym. Dopasowanie produktu do potrzeb skóry, pozwoli szybko poprawić jej kondycję.
Zaczęłam szczotkowanie przed wyjazdem na wakacje i zadziałało świetnie. Doskonałe przygotowało skórę do opalania, a po depilacji skóra jest idealnie gładka.