+48 882 137 220 info@manunatu.pl
Do darmowej dostawy brakuje 120,00 zł

Regularne usuwanie martwego naskórka dotlenia skórę, rozjaśnia ją i sprawia, że lepiej wchłaniają się składniki aktywne zawarte w innych kosmetykach. Możesz sięgnąć po jeden z produktów dostępnych w drogerii, jak i samodzielnie wykonać naturalny peeling w domu, wykorzystując kosmetyki naturalne. Chcesz wiedzieć jak? Koniecznie przeczytaj.

Spis treści:
Co to jest peeling do twarzy?
Jak działa peeling do twarzy?
Dlaczego złuszczanie naskórka jest ważne?
Domowy peeling do twarzy – jak zrobić go w domu?
Na jaki peeling do twarzy się zdecydować?

Co to jest peeling do twarzy?

Peeling do twarzy to rodzaj kosmetyku, który pozwala na złuszczenie martwego naskórka i dokładne oczyszczenie skóry. Regularnie stosowany ma ogromny wpływ na skórę, a także pomaga lepiej się wchłonąć kosmetykom pielęgnacyjnym, np. naturalnemu kremowi do twarzy. Dzięki niemu skóra będzie mocniej odżywiona, w lepszej kondycji i o zdrowszym kolorycie.

Przebudowa skóry trwa 28 dni. W miejscu starych komórek pojawiają się nowe. Jest to proces cykliczny, jednak niektóre czynniki mogą negatywnie wpływać na jego przebieg. Proces wymiany komórkowej może zostać zaburzony wraz z wiekiem, permanentnym stresem, zanieczyszczeniami czy nieprawidłową pielęgnacją. Peeling do twarzy wspomaga ten proces, sprawiając, że skóra wygląda zdecydowanie lepiej.

Jak działa peeling do twarzy?

Peeling do twarzy może być zarówno enzymatyczny, jak i również zawierać ścierające drobinki. Jeden, jak i drugi pełni tę samą rolę, jednak w inny sposób jest on nakładany. Peeling enzymatyczny zawiera enzymy, które najczęściej pochodzą z papai (papaina) lub ananasa (bromelina). Rozpuszczają one martwy naskórek, rozjaśniając skórę i odblokowując zatkane ujścia gruczołów łojowych.

Peeling z drobinkami usuwa martwy naskórek i zanieczyszczenia z twarzy przy pomocy niewielkich kuleczek, które w wyniku tarcia sprawiają, że skóra staje się jaśniejsza, bardziej gładka i odżywiona.

Regularne stosowanie peelingu przynosi wiele korzyści:

  • regenerują naskórek,
  • przyspiesza odnowę komórkową,
  •  pobudza mikrokrążenie w skórze, dzięki czemu jest ona lepiej odżywiona,
  •  redukuje stany zapalne,
  •  poprawia wchłanianie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych.

Pamiętaj jednak, że nie jest to kosmetyk do codziennego stosowania. Używaj peelingu 2-3 razy w tygodniu, a jego rodzaj dobierz do rodzaju cery. W przypadku cer wrażliwych, z aktywnymi stanami zapalnymi lub naczynkami lepszym rozwiązaniem będą peelingi enzymatyczne. Drobnoziarniste sprawdzą się u osób z cerą normalną, mieszaną lub tłustą.

Dlaczego złuszczanie naskórka jest ważne?

Brak złuszczania skóry sprawia, że jest ona szara, szorstka i matowa. Jeśli chcesz ją rozjaśnić, koniecznie stosuj peelingi do twarzy. Już po pierwszym nałożeniu zauważysz zmiany. Skóra będzie gładsza, bardziej promienna i o zdrowym kolorycie. Po kilku tygodniach uzyskasz efekt glow, a w dotyku Twoja twarz będzie miękka.

Złuszczanie naskórka usuwa warstwę rogową, pod którym jest świeża, pobudzona do odnowy skóra. Stosowanie peelingu usuwa wydzieliny gruczołów łojowych i potowych, dzięki czemu normalizuje się produkcja sebum, które może obciążać skórę i zatykać pory. Włącz peelingi do swojej pielęgnacji, a zobaczysz szybko efekty.

Domowy peeling do twarzy – jak zrobić go w domu?

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić peeling w domowym zaciszu to koniecznie poznaj nasze sposoby na naturalne złuszczanie naskórka. Przygotowanie takiego kosmetyku nie jest trudne i nie wymaga wielu składników. Na pewno większość z nich znajdziesz w swoim domu.

domowy peeling do twarzy

Solny peeling rozjaśniający

Połącz ze sobą łyżkę soli, 2 łyżki oliwy i kilka kropli soku z cytryny. Całość mieszaj aż do uzyskania gładkiej konsystencji. Po oczyszczeniu skóry nałóż ją na skórę i delikatnie masuj. Po chwili dokładnie spłucz i zastosuj ulubiony krem lub naturalne serum do twarzy. Stosuj peeling 1-2 razy w tygodniu.

Nawilżający peeling cukrowy

Połącz ze sobą 2 łyżki cukru, 1 łyżeczkę miodu oraz 1 łyżkę żelu aloesowego. Całość dobrze wymieszaj i nałóż na kilka minut na skórę. Następnie wykonaj dokładny masaż kolistymi ruchami i dokładnie umyj twarz. Na koniec nałóż ulubiony krem.

Truskawkowy peeling

Połącz 2 łyżki oleju kokosowego, 1 łyżkę cukru i 2-3 truskawki. Owoce rozgnieć na papkę, a następnie połącz z pozostałymi składnikami. Nałóż kolistymi ruchami na skórę i pozostaw na kilka minut. Następnie dokładnie zmyj całość. Papka sprawdzi się u posiadaczy cery suchej, tłustej i trądzikowej. Ten domowy peeling do twarzy wykonuj sezonowo, w lecie. W zimie truskawki możesz zastąpić skórką z umytej pomarańczy.

Na jaki peeling do twarzy się zdecydować?

Zapewne zastanawiasz się czy naturalny peeling do twarzy będzie tak samo skuteczny, jak ten kupiony w drogerii. Gwarantujemy, że rezultaty osiągniesz stosując zarówno jeden, jak i drugi. Dobrym pomysłem jest stosowanie ich zamiennie. Możesz raz w tygodniu samodzielnie wykonać domowy peeling i nałożyć go na skórę, natomiast kolejny nałóż enzymatyczny.

Peeling do twarzy domowy to doskonały pomysł, jeśli cenisz sobie w pełni naturalne kosmetyki i lubisz wykonywać je samodzielnie. Dzięki temu masz świadomość, jak powstaje peeling oraz możesz zużyć składniki, które masz w domu. Ta ekologiczna wersja pozwoli Ci oszczędzić pieniądze i sprawi wiele radość podczas tworzenia kosmetyku. Pamiętaj jednak, że samo złuszczanie skóry na twarzy to nie wszystko. Regularnie peelinguj również ciało. Sprawdzi się rękawica do peelingu, która jest prawdziwym game changerem w pielęgnacji skóry.