+48 882 137 220 info@manunatu.pl
Do darmowej dostawy brakuje 120,00 zł

Popękane naczynka to defekt nie tylko estetyczny, ale również zdrowotny. Odpowiednią pielęgnacją i zabiegami kosmetycznymi można poprawić stan swojej skóry, zmniejszyć zaczerwienienie i uszczelnić naczynka krwionośne. Dowiedz się, co jest przyczyną pękających naczynek i jak dobrać odpowiednią pielęgnację.

Spis treści:
Popękane naczynka – skąd się biorą?
Przyczyny popękanych naczynek
Czy pękające naczynka znikną?
Jak zlikwidować popękane naczynka?
Jak wzmocnić pękające naczynka?
Pękające naczynka – pielęgnacja

Popękane naczynka – skąd się biorą?

Popękane naczynka na twarzy mogą mieć wiele przyczyn. Na ich powstawanie są przede wszystkim narażone osoby posiadające cerę naczynkową, która charakteryzuje się mało elastycznymi naczyniami krwionośnymi położonymi płytko pod skórą. W wyniku tego są bardziej widoczne. Ponadto cera naczynkowa jest cienka i wrażliwa na czynniki zewnętrzne. Teleangiektazje (czyli popękane naczynka) są widoczne niemalże przez cały czas.

U osób z trądzikiem różowatym również zdarzają się pękające naczynka. Nie są one jedynym problemem, ponieważ posiadacze tego rodzaju skóry borykają się również z utrwalonym rumieniem, krostami i podrażnieniami.

Przyczyny popękanych naczynek

Obecność popękanych naczynek na twarzy nie zależy tylko od rodzaju skóry. Oczywiście bardziej na nie są narażone osoby z delikatną, cienką i suchą skórą. Nie bez znaczenia jest również to, jak pielęgnujesz swoją twarz i ciało. Zbyt agresywne kosmetyki mogą naruszać barierę hydrolipidową, narażając skórę na mocniejsze przesuszenie, łuszczenie się i podrażnienie.

Naczynka na twarzy są bardziej widoczne, jeśli często korzystasz z kąpieli słonecznych zapominając o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej. Długotrwała ekspozycja na słońce sprawia, że skóra broni się, w wyniku czego staje się bardziej czerwona. W wysokiej temperaturze naczynka rozszerzają się, przez co są widoczne. Jeśli borykasz się z czerwonymi pajączkami na twarzy czy ciele zrezygnuj z opalania, a także korzystania z sauny i solarium. Pamiętaj natomiast o codziennym nakładaniu kosmetyków z filtrem, również zimą.

Popękane naczynka mogą również pojawić się u osób, które spożywają alkohol lub palą tytoń. Negatywny wpływ używek można zaobserwować nie tylko na swojej skórze, ale również na ciele czy w całym organizmie. Skutki są bardzo niebezpieczne, dlatego należy jak najszybciej rozprawić się z nałogiem.

Czy pękające naczynka znikną?

Pękające naczynka na twarzy są defektem nie tylko kosmetycznym, ale również zdrowotnym. Niestety popękane naczynka nie znikają samoistnie. Musisz pamiętać, że skóra naczynkowa jest bardzo wymagająca w pielęgnacji i wymaga stosowania pielęgnacji w domu, gabinecie kosmetycznym, a czasem również ingerencji lekarza medycyny estetycznej. Pajączki na twarzy można usunąć na wiele sposobów, w zależności od ich ilości i lokalizacji.

Niewiele osób wie, że na popękane naczynka na twarzy wpływ ma również dieta. Może nie spowoduje ona, że problem zniknie, ale będą one mniej widoczne, skóra nie będzie zaczerwieniona ani reaktywna.

Jak zlikwidować popękane naczynka?

Skóra z popękanymi naczynkami wymaga systematycznej i dobrze dobranej pielęgnacji. Część zabiegów można wykonać w zaciszu własnego domu. Część natomiast to zabiegi profesjonalne, które można przeprowadzić tylko w gabinecie. Kosmetyki naturalne do cery naczynkowej powinny być delikatne, pozbawione składników o wysokim potencjale alergizującym. Poza oczyszczaniem skóry, bardzo ważne jest jej odpowiednie nawilżenie. Sprawdzi się naturalny krem do twarzy, który mocno zregeneruje skórę, odżywi ją i poprawi koloryt.

Naczynka na twarzy można zlikwidować zabiegami laserowymi. Jest to nieinwazyjny sposób na usunięcie rumienia ze skóry i popękanych naczynek. Zabieg jest wykorzystywany nie tylko do poprawy wyglądu skóry na twarzy, ale również do usuwania naczynek z nóg, które są dość powszechnym problemem. Światło lasera jest wykorzystywane do eliminowania rumienia, naczyniaków, punktów rubinowych i trądziku różowatego. Terapia światłem polega na termicznym, kontrolowanym uszkadzaniu komórek. Efekt zabiegu pojawia się po kilku tygodniach, jednak dla uzyskania jak najlepszego efektu należy wykonać serię kilku spotkań.

W gabinecie kosmetologicznym można również wykonać zabieg elektrokoagulacji. Polega on na wykorzystani prądu do kontrolowanego oparzenia tkanki skórnej. Wykorzystuje się ją do usuwania naczynek umiejscowionych nawet głęboko w skórze, na co nie pozwala wiązka lasera.

Jak wzmocnić pękające naczynka?

Zabiegi kosmetyczne mogą poradzić sobie już z istniejącymi naczynkami, jednak to właśnie pielęgnacja ma na celu zapobieganie ich pękaniu. Skóra naczynkowa wymaga systematycznej i odpowiednio dobranej pielęgnacji kosmetycznej. Warto znaleźć dla siebie naturalne serum, które pomoże zadbać o skórę. Serum od Manu Natu to połączenie naturalnych składników z naszym wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu połączeniu powstał produkt, który poprawia stan skóry, wzmacnia ją i chroni jej płaszcz lipidowy.

Pamiętaj jednak, że niektóre z czynników zewnętrznych mogą pogarszać stan skóry. Należą do nich:

  • wysokie temperatury,
  • ogrzewanie i klimatyzacja,
  • długie przebywanie na zimnym powietrzu,
  • spożywanie alkoholu,
  • jedzenie pikantnych i gorących potraw.

Najlepiej unikać tych czynników, ponieważ mogą one nasilać problemy z naczynkami. Warto również ograniczyć stres, który również może prowadzić do powstawania trwałego rumienia na skórze.

Problem pękających naczynek dotyczy nie tylko twarzy, ale również nóg. Nie zapominaj o pielęgnacji całego ciała. Codziennie na skórę nakładaj naturalny balsam do ciała. Nawilży on skórę, a także wzmocni jej barierę ochronną. Nie zapominaj o stopach, które potrzebują dawki odżywczego kremu. Nakładaj go po każdej kąpieli, a szybko zauważysz efekt gładkich i nawilżonych stóp.

Pękające naczynka – pielęgnacja

Pielęgnacja cery naczynkowej jest podobna do pielęgnacji cery z trądzikiem różowatym. Kluczowe jest stosowanie produktów delikatnych, które nie podrażnią skóry. Ich zadaniem jest przede wszystkim wzmocnienie skóry, zmniejszenie zaczerwienienia i poprawa ukrwienia skóry. Poza kosmetykiem do oczyszczania skóry i kremem, warto mieć tonik do twarzy. Sprawdzi się w odświeżaniu skóry i nawilżaniu jej. Znajdź swój ulubiony hydrolat do twarzy, a zobaczysz różnicę.

Popękane naczynka na nosie czy policzkach możesz ukryć pod makijażem. Pamiętaj jednak, aby odpowiednio przygotować skórę. Dobre nawilżenie, napięcie skóry i wyrównanie jej kolorytu sprawiają, że cera wygląda na promienną i zdrową.